Kontakt

Masáže na Výsluní
Dana Hnízdilová
Na výsluní 277
417 42 Krupka

tel.: +420 776 605 089

www.masazenavysluni.cz

Zde nás najdete (mapa)


Baňková masáž

Baňková masáž je starověká čínská metoda. Je jednou z vhodných metod pro zmírnění potíží při bolestech zad bez vedlejších účinků.


Baňkou promasírujeme celá záda pomalým krouživým pohybem. Při lehčích potížích masáže baňkou stačí. Bývá příjemná a rychlým prokrvením kůže a svalů působí uvolnění a úlevu. Při větších potížích po této přípravě používáme baňky menších rozměrů, které aplikujeme již cíleně na dané body a necháme je zde působit déle. Baňkami je rovněž možné i masírovat – masíruje se obvykle jednou až dvěma baňkami.

Za pomocí podtlaku, který vzniká přiložením baněk, se místo pod baňkou velmi silně prokrví a začínají zde regenerační procesy, které působí nejen pod baňkou, ale i na vzdálených místech. Kromě výrazného uvolnění svalů a blokád mají baňky velký význam na čištění organismu od toxických látek, které se ve ztuhlých svalech usazují.

Baňka silným podtlakem přivodí vznik krevních podlitin, které ale během pár dní zmizí. Málokterá metoda však docílí tak intenzivního prokrvení masírované tkáně. Modřiny po aplikaci baněk se nemusí tvořit každému klientovi. Záleží na typu kůže, akutnosti problému nebo množství toxinů v těle.


Účinek baňkování

• mechanický - tělo se prokrví, prokysličí, uvolní
• reflexní - obnovuje správnou funkci vnitřních orgánů
• ovlivní lymfatický systém - z těla se odplaví velké množství škodlivin


Indikace

• snížení bolesti svalů
• prokrvení a prohřátí problematických míst
• odstranění ztuhlosti a napětí svalu
• pozitivní účinek na krevní oběh a nervový systém
• zmírnění bolestí hlavy, oddálení migrén
• odstraňování revmatizmu – lepší prokrvení kloubů


Pro koho masáž není vhodná

Baňkování není vhodné pro lidi s onemocněním krve (špatná srážlivost, hemofilie, trombózy), u lidí s nádorovým onemocněním, u klientů trpících těžkými psychickými poruchami.
Baňkování není vhodné u starých osob a ve stavech těžkého vyčerpání. Dále se nesmí provádět u onemocnění kůže (plísně, záněty, vředy, akné, ekzémy, odřeniny, pohmožděniny, rány).


Po masáži

Po baňkování byste se měli cítit uvolnění, prohřátí, energeticky povzbuzení. Jelikož po baňkování vznikají mírné krevní výrony (modřiny, lidově “cucflek”) doporučuje se do vymizení nevystavovat pokožku přímému slunci, nebo působení v soláriu.

Všecha práva vyhrazena 2012