Kontakt

Masáže na Výsluní
Dana Hnízdilová
Na výsluní 277
417 42 Krupka

tel.: +420 776 605 089

www.masazenavysluni.cz

Zde nás najdete (mapa)


Infrasauna - nový způsob relaxování

Infrasauna je novou generací saun fungující na úplně jiném principu než klasické sauny.

Již od pradávna byly sauny symbolem relaxace. Příjemné teplo a pěkné prostředí Vám pomůže uvolnit celé tělo a zbavit se námahy a stresu. Pravidelným saunováním dosáhnete lepší psychické i fyzické kondice. K posezení plnému pohody se budete do infrasauny vždy rádi vracet nejen v zimě, kdy je teplo vzácné, ale kdykoliv zatoužíte po odpočinku. Infrasauna Vám dopřeje nejen relaxaci, ale především zdraví.

Infrasauna zlepšuje prokrvení kůže, což je podmínkou pro její krásu, kůže má nový lesk. Pomáhá k odstranění kožních nečistot a odumřelých kožních buněk, nechává kůži měkkou a hebkou, zlepšuje elasticitu a napětí kůže (odstraňuje tvrdou kůži), zlepšuje akné, ucpané póry, suché ekzémy, kopřivku, lupénku, popáleniny, poškození kůže, otevřené rány se lépe hojí se zmenšením velikosti jizvy. Hluboké prohřátí a následné pocení pomáhá k odstraňování celulitidy. Používání infrasauny urychluje jakýkoli program proti celulitidě, spálení od slunce, a odstraňuje tělní zápach.

Infrasauna a její použití
- 1 až 2 krát týdně jako potící kúra při teplotě v rozmezí 50 až 60 °C v délce pobytu 30 až 40 min.. Efekt potivosti je 2 krát vyšší než u sauny tradiční. Po ukončení saunování je vhodné ještě nějaký čas setrvat v klidu (například posedět v infrasauně s pootevřenými dveřmi...), než se pokožka ochladí. Poté se doporučuje sprcha vlažnou vodou bez použití tělového mýdla.
- Denní použití slouží jako prevence organismu, k přípravě před sportovní činností, před klasickou masáží v délce trvání 5 až 15 min. Konkrétní léčbu je nutné konzultovat se svým lékařem.
- Infrasauna není vhodná pro osoby se silikonovými implantáty.

Infrasauna a krása
- infrasauna zvyšuje prokrvení pokožky což je podmínka pro její krásu
- pokožka má nový lesk odstraněním kožních nečistot a odumřelých kožních buněk
- přispívá ke zlepšení a elasticitě a napětí kůže
- infrasauna přispívá ke zlepšení stavu akné, ekzémů, popálenin, poškození kůže (odřeniny, pořezání).
- hloubkovým prohřátím tkání a následným pocením pomáhá odbourávat celulitidu.
- saunováním se dá bránit i virózám

Každý, kdo někdy navštívil infrasaunu, ví, že se po jejím absolvování člověk cítí jako znovuzrozený. Infrasauna má blahodárné účinky na zdraví a především účinkuje preventivně. Pravidelné saunování totiž posiluje obranyschopnost našeho těla, a tím zabraňuje nachlazení a virózám. Pravidelná návštěva infrasauny patří k nejlepším zbraním v boji s chřipkou a nachlazením. Infrasauna má kromě prevence proti nachlazení další pozitivní účinky – navození pocitu euforie, prokrvení a očistu pokožky, potlačení akné, svalovou relaxaci, uvolnění dechu, celkové osvěžení a také redukci váhy.

Chceme-li si saunování opravdu užít, měli bychom dodržovat určité zásady. Náš organismus by měl být před saunováním v pohodě. Nevstupujeme do ní ani hladoví, ani s plným žaludkem.


Prokazatelné účinky infrasauny

Rozehřátí:
Hloubkové teplo absorbované naším tělem zvyšuje krevní oběh, pleť se lépe prokrvuje, stupňuje se srdeční frekvence a látková výměna stejně jako například při pasivním tréninku, který se doporučuje jako rozcvičení pro některé sporty, aby se předešlo sportovním zraněním.

Uvolnění:
Hloubkové teplo proniká do svalových tkání, odstraňuje z nich napětí a zvyšuje tak flexibilitu svalů, což přispívá k celkové relaxaci. Elastičtější svaly navíc lépe odolají každodenní zátěži. Ideální je toto uvolnění před masáží.

Úleva pro klouby:
Hloubkové teplo má pozitivní vliv při léčbě artróz, výronů, nervových bolestí, svalových křečí či ztuhlosti kloubů. Průvodní projevy stárnutí jsou tak zpomalovány nebo tlumeny.

Zmírňování bolesti:
Rozšířením periferních cév vlivem tepla dochází k lepšímu prokrvování svalů, zplodiny látkové výměny jsou odváděny rychleji a svaly jsou lépe zásobovány kyslíkem. To přispívá k rychlejšímu zotavení i při poranění tkání.

Posílení krevního oběhu:
Při hloubkovém prohřívání tělo začne vylučovat pot, aby se ochladilo. Tím se zvýší činnost srdce a zrychlí cirkulace krve, což přispívá k posílení a stabilizaci krevního oběhu.

Čištění pleti:
Intenzivní transpirace pročišťuje póry do hloubky. Škodliviny a jedy jsou odstraňovány a na své místo nastupují živiny. Jedná se o péči, která oddaluje stárnutí pleti.

Odbourávání celulitidy:
Celulitida není nic jiného než tukové a vodní usazeniny pod pokožkou. Tepelné působení podporuje průběh očišťujících procesů v těle, intenzivní pocení a následné odplavování škodlivin. Nepříjemné usazeniny v podobě celulitidy tak mohou být postupně odbourávány.

Snížení váhy:
Hloubkové teplo proniká nejvrchnější vrstvou pokožky a přijímají ho krevní cévy uložené v tukové tkáni, přijatým teplem se rozšíří a obstarávají tak lepší prokrvení tukových tkání a spalování kalorií. Tukové kyseliny hromadící se v tukových buňkách jsou vyloučeny lymfatickým systémem z těla ven.

Redukce toxických látek:
Pocení přispívá k vyloučení jedů a minerálních zplodin látkové výměny z těla. Mezi ně patří například řada těžkých kovů, alkohol, nikotin, cholesterol a další.


Všecha práva vyhrazena 2012